KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12297383
nr 1229 7383
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Katter, signerad. 90/310. Motivet: 9x21
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 21 januari 2019
kl 20:12:04
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby